כ-29% מגני האירועים נמצאים בפני סכנת סגירה ממשית ואנשי עסקים רבים רואים בקניית גני אירועים הזדמנות עסקית, הן לצורך השקעה בגן עצמו והן לשם מכירה עתידית ברווח משמעותי.

הקמה ומכירת גני אירועים

הסיבות למכירת גני אירועים שונות ונעוצות בתחשיב לא נכון של הוצאות לעומת הכנסות, ניהול לקוי, קריאה לא נכונה של נתוני השוק, חוסר אישורים רלוונטיים ועוד.

חוסר הצלחה של גן אירועים מסוים לא בהכרח מעידה על הפוטנציאל שלו ואם אתם שוקלים לפתוח גן אירועים- כדאי שתבדקו גם את האופציה של רכישת גן אירועים קיים. עלות של קניית גן אירועים קטנה מזו של הקמת גן אירועים חדש לחלוטין ופעמים רבות מעדיפים הקונים להשתמש בתשתית הקיימת והמאושרת, גם אם בכוונתם לשפץ את המקום מן היסוד.

מכירת גני אירועים

יש להתייחס למכירת גני אירועים בדומה למכירת כל נכס אחר. גם אם הסיבה למכירת הגן היא חובות כספיים, זכרו שעם השקעה קטנה תוכלו להרוויח עליו סכום גדול יותר.

הכינו מראש את כל הניירת הדרושה, ערכו תחשיב רווח והפסד אותו תוכלו להציג לקונה האופציונאלי, תקנו ליקויים בחשמל ובאינסטלציה ובצעו במקום שיפוצים קוסמטיים. מקום מטופח, ניירת מסודרת והוכחה על מצבו הטוב של הגן, יעלו את קרנו ויאפשרו לכם להרוויח ממכירתו יותר ממה שחשבתם.

אם גן האירועים לא קיבל אישור בשל חריגה קלה מהתקנות- נסו לקבל את האישור. גני אירועים מאושרים הם נכס יקר ומשתלם יותר עבור הקונה.

קניית גני אירועים

אי אפשר להתעלם מענף האירועים המשגשג בישראל ואנשי עסקים רבים רואים בענף זה הזדמות פז עסקית. קניית גני אירועים מתחלקת בין קנייה לצורך שיקום המקום ובין קנייה לצורך מכירה עתידית.

בשני המקרים חשוב לבדוק את כל האישורים הנדרשים, לוודא שהגן אינו מעוקל ושאין חובות על שמו, לבדוק את החבויות הקיימות כלפי הספקים השונים ואת עלויות המיסים על המקום.

בקנייה לצורך שיקום ותפעול המקום חשוב לבחון גם את רמת התחזוקה, החשמל, האינסטלציה, המערכות המותקנות במקום וכו'. גם אם אתם מתכננים לשפץ את המקום, תוכלו להשתמש ביסוד הקיים ולשדרגו.

גם אם בכוונתכם לקנות את המקום על מנת למוכרו בעתיד, זכרו כי העובדה שמצאתם גן אירועים העומד למכירה במחיר מוזל מאפשרת לכם להשתמש בכסף לצורך שיקומו וככל שהמקום ישגשג יותר, כך תהיה עלותו העתידית גבוהה יותר.

ערכו בדק בית- שפרו את מה שצריך, מתגו אותו מחדש והעלו חזרה את קרנו.

נשמח לעזור!

צור קשר כאן לפרטים ושאלות נוספות