ענף האירועים מתחדש ומשתכלל כל הזמן ומציב רף גבוה של איכות, מקצועיות, יצירתיות ושירות. במדינה כמו ישראל, שמזג האוויר בה נוח, פורחת לה תעשיית גני האירועים ומציעה ללקוחותיה אפשרות לערוך אירוע שמשלב את הנוחות העירונית עם צמחייה ואווירה של טבע ירוק ואוויר נעים.

ניהול גני אירועים

ניהול גני אירועים נכון

ניהול גני אירועים דורש מחשבה רבה, אחריות ויכולת לראות ולסנכרן בין פרטים רבים, עד שיגיעו לכדי הרמוניה מושלמת. ההשקעה הכלכלית בגן אירועים היא השקעה לא מבוטלת ולכן חשוב לתכנן הכל בצורה נכונה ונבונה החל משלבי תכנון והקמת הגן.

כמו בכל תחום ניהולי, גם בתחום ניהול גני אירועים ידע הוא כוח, וככל שלמנהל הגן תהיה השכלה והבנה נרחבת יותר בפרמטרים השונים, כך יהיה הגן מתוכנן נכון יותר ויקטן הסיכון לתקלות עתידיות אפשריות.

שלב התכנון והעיצוב

ניהול גני אירועים דומה להרכבת פזל תלת מימדי, בו כל חלק נתמך על קודמו וחשוב בפני עצמו. כך למשל, בשלב תכנון הגן חשוב לשים דגש רב על אדריכלות המקום, חניה, חשמל, אינסטלציה וכו' תוך התייחסות הן להיבט הבטיחותי, הן להיבט הפרקטי והן להיבט החווייתי של הלקוח.

בשלב העיצוב חשוב להקפיד על עיצוב נעים, מרשים ומזמין הן של הגן והן של החללים השונים בו. זכרו כי מראה הגן הוא הרושם הראשוני וחשוב לא להקל בו ראש- החל משביל הגישה, דרך החניה ועד לגן עצמו.

הפקת אירוע

מעבר לחלק התכנוני, דורש ניהול גני אירועים גם הבנה בהפקת אירועים ובשיווק. על מנהל הגן לחשוב על כל שלב באירוע ועל התנהלות תקינה של הטקסים השונים- חופה, טקס בר מצווה, קבלת פנים, טקסי חינה וכו'. בכל שלב, חייב הצד הלוגיסטי להתנהל באופן מושלם וצוות העובדים- מגדול ועד קטן, חייב להכיר כל פרט ולהתנהל על פי ההנחיות ורוח המקום.

שיווק

לשיווק גן האירועים יש חשיבות גדולה ולרוב התדמית של המקום היא זו שתקבע את מידת הצלחתו. שיווק מתחלק לשני שלבים עיקריים- שלב ההיכרות ושלב השימור.

שלב ההיכרות מתייחס בעיקר לנראות של האתר ולנראות של שאר הפרסומים שמוציא המקום. נראות נכונה כוללת תמונות מדהימות, מאמרים שיעשירו את הידע של הלקוחות שלכם, אתר נגיש ומרשים ושיווק יצירתי.

שלב השימור מתייחס ליום שאחרי האירוע- זכרו כי הלקוחות שלכם הם לא רק לקוחות עתידיים פוטנציאלים, אלא גם סוכני המכירות הטובים ביותר שלכם- שמרו עליהם! בדקו איתם איך הם הרגישו במהלך האירוע, שלחו להם ברכת יום הולדת, ברכת יום נישואין וברכת חג שמח. זה ישתלם לכם!