בישראל מתקיימים כ-140 אלף אירועים בשנה המגלגלים כ- 13 מיליארד שקל.

ענף האירועים נמצא בצמיחה מתמדת ועל פי הערכה קיימים היום בישראל כ-700 מקומות לאירועים, מתוכם למעלה מ-500 הם אולמות והיתר הם גני אירועים. למרות הצמיחה, נסגרים מידי שנה כעשרה אולמות, בעיקר בשל התנהלות ניהולית לא נכונה.

ניהול אולמות אירועים

לנצח על התזמורת

ניהול אולמות אירועים הינו תחום מורכב המצריך ידע וניסיון בתחומים רבים- טכניים, אדמניסטרטיביים, הפקתיים, כלכליים ושיווקיים. מנהל אולם משול למנצח על תזמורת, שחייב להכיר כל כלי בנפרד ולדעת איך לשלב ביניהם בצורה הטובה ביותר, הן מבחינה ניהולית והן מבחינת חוויית הלקוח- ניהול זמן, ניהול משאבי אנוש, מכירות, חוזים, ניהול תקציב, ניהול מערך שימור לקוחות וניהול שיווקי.

אחריות

תחום ניהול אולמות אירועים טומן בחובו אחריות רבה – אחריות בטיחותית כלפי העובדים והאורחים, אחריות בירוקרטית מול הגופים הממשלתיים והמפקחים, אחריות תפעולית מול הפסקים השונים לפני ובמהלך האירוע וכמובן אחריות הפקתית וראיית התמונה כולה שתאפשר התנהלות מושלמת של האירוע.

גמישות

ניהול אולמות אירועים אינו תחום פשוט ולא תמיד עולה החיזיון בקנה אחד עם המציאות ועל מנהל האולם להיות יצירתי ומבין מספיק, על מנת למצוא את הפתרונות הנכונים ולהגשים את חזונו בהתחשב באילוצים.

בנוסף חשוב שמנהל האולם יבין ויתנסה בניהול של אירועים מסוגים שונים ובהיקפים שונים- אירועים עסקיים, חתונות, אירועי מצווה, בריתות, אירועים קטנים בתקציבים גדולים, אירועים גדולים בתקציבים קטנים וכן הלאה.

ככל שמנהל האולם יבין ביותר סוגי אירועים, כך יוכל להעניק ללקוחותיו את הפתרונות האולטימטיביים ביותר עבורם ובכך ירחיב את קהל לקוחותיו ויהפוך אותם לשגרירים מרוצים.

בידול

בשונה מגני אירועים המותאמים בעיקר לעונות החמות, אולמות האירועים מתאימים לכל עונות השנה ועל מנת ליצור יתרון ובידול בשוק, מחייב תחום ניהול אולמות אירועים לחשוב על התאמת האווירה במקום לכל עונה ולהכין תוכנית עסקית שכוללת בתוכה גם שינויים והתאמות למזג האוויר.

בידול יכול להיעשות על ידי המיקום של האולם, עיצוב קונספטואלי של המקום, תפריט ייחודי, מחירים נוחים וכמובן- שפה מיתוגית שונה שתמשוך את העין ותשאיר רושם טוב על הלקוחות הפוטנציאלים כבר מהרגע הראשון.

יצירתיות

ההיצע הרב מצריך ממנהל אולם טוב לחשוב אחרת, לצאת מהקופסא ולגרום ללקוחות המתלבטים לבחור דווקא בו. יצירתיות מתבטאת בכל פרט קטן- החל מחשיבה על תוספות קטנות ומקוריות כמו הנחת קיסמי אוזניים ומגבונים בחדר השירותים ועד לחשיבה על קונספטים שונים ומיוחדים שיהפכו את האירוע לבלתי נשכח ויענו על צרכי השוק המשתנים.